Dom Maklerski informuje Klienta, że żadne oferowane obligacje nie są objęte systemem gwarantowania BFG, a zabezpieczenia proponowane przez Emitenta mają charakter złożony i mogą być powiązane z Grupą Kapitałową Emitenta. Dom Maklerski podkreśla, że inwestując w obligacje inwestor powinien zachować dywersyfikację swoich środków (tj. nie inwestować całości posiadanych środków w obligacje jednego podmiotu), ponieważ inwestowanie w obligacje może prowadzić do utraty części lub całości kapitału.
Działalność Grupy Incepti skoncentrowana jest na wrocławskim rynku deweloperskim. Dotychczas Grupa Incepti zrealizowała 4 inwestycje mieszkaniowe na terenie Wrocławia o łącznej wartości 18,4 tys. powierzchni użytkowej mieszkań (PUM).
7,1%
Oprocentowanie w skali roku
Informacje o Emitencie
Incepti znana jest na rynku deweloperskim od 2010 roku, kiedy to rozpoczęła działalność Incepti Development KP Investment sp. z o.o. sp. k. powołana przez Pana Konrada Pawlaka, inwestującego od 2002 roku na wrocławskim rynku nieruchomości oraz Panów Zbigniewa Przybylaka oraz Roberta Kałużę. Dynamicznie rozwijająca się Grupa następnie w latach 2011 – 2018 powołała kolejne podmioty celowe w celu realizacji kolejnych inwestycji oraz zadań deweloperskich. Obecnie w zależności od funkcji spółki w Grupie Incepti realizują między innymi czynności: przygotowawcze przedinwestycyjne, generalnego wykonawcy, spółki finansującej oraz wydzielonych spółek projektowych.
Grupa cały czas monitoruje sytuację rynkową i dostosowuje się do zachowań konkurentów jednak do najważniejszych czynników determinujących poprzednie sukcesy Grupy należy zaliczyć:
LOKALIZACJA
Koncentracja na atrakcyjnych lokalizacjach (w granicach miasta, z dostępną infrastrukturą i komunikacją miejską, sprawdzoną pod względem popytu).
OPTYMALIZACJA
Optymalizacja wykorzystania gruntu w granicach istniejącego planu miejscowego.
PROJEKT
Staranne projektowanie mieszkań (wsparte badaniami rynkowymi) w celu uzyskania finalnej oferty powyżej średniej rynkowej pod względem funkcjonalności i rozkładu.
RENTOWNOŚĆ
Wysoka rentowność działalności operacyjnej oraz kapitałów własnych dzięki minimalizacji kosztów własnych, niskiemu poziomowi kosztów stałych, optymalnemu poziomowi zatrudnienia.
POLITYKA SPRZEDAŻOWA
Racjonalna polityka sprzedażowa dotycząca ceny lokali czy mieszkań przejawiająca się w elastycznym reagowaniu na zmiany po stronie popytowej
MARKETING
Efektywny marketing dzięki doborowi najlepszych narzędzi w ramach marketing-mix co skutkuje optymalizacją poniesionych wydatków na reklamę
Szczegóły oferty
Wartość projektu
4,4 mln zł
Wartość nominalna
i emisyjna jednej obligacji
1000 zł
Termin wykupu obligacji
30 miesięcy
Minimalny zapis
10 000 zł
Wypłata odsetek
co 3 miesiące
Harmonogram oferty
30 października 2020 r. – Rozpoczęcie przyjmowania zapisów
19 listopada 2020 r. – Zakończenie przyjmowania zapisów
20 listopada 2020 r. – Przewidywany dzień przydziału obligacji
19 maja 2023 r. – Planowany wykup obligacji
Do zakończenia zapisów pozostało
[wpcdt-countdown id=”4980″]
Informacje o ofercie
- Wartość projektu: 4,4 mln zł
- Wartość nominalna 1 obligacji: 1 000 PLN
- Zapadalność: 2,5 roku
- Oprocentowanie stałe: 7,1%
- Termin zapisów: od 30.10.2020 – 19.11.2020
- Minimalny zapis: 10 obligacji
- Cena emisyjna: 1 000 zł
Zabezpieczenia
- Weksel własny in blanco wraz z deklaracją wekslową Emitenta.
- Umowa cesji wierzytelności przypadających Emitentowi od Incepti sp. z o.o. Gaj sp. k. z tytułu umów pożyczek.
- Oświadczenie Emitenta o poddaniu się rygorowi egzekucji w trybie art. 777 KPC do kwoty 150% wartości przydzielonych Obligacji.
- Poręczenie majątkowe i oświadczenie Incepti sp. z o.o. Gaj sp. k. o poddaniu się rygorowi egzekucji w trybie art. 777 KPC do kwoty 150% wartości przydzielonych Obligacji.
- Poręczenie osobiste i oświadczenie większościowego akcjonariusza Emitenta, Pana Konrada Pawlaka o poddaniu się rygorowi egzekucji w trybie art. 777 KPC do kwoty 150% wartości przydzielonych Obligacji.
Czynniki ryzyka
Informujemy, że inwestowanie w obligacje może prowadzić do utraty części lub całości kapitału. Uczula się inwestorów, że z inwestycją w obligacje wiąże się szereg czynników ryzyka opisanych w rozdziale II Dokumentu Ofertowego. Podstawowymi czynnikami ryzyka obligacji są m.in.:
• Ryzyko związane z branżą nieruchomości
- Spółka działa na rynku charakteryzującym się wysokim stopniem wrażliwości na ogólną sytuację ekonomiczno-gospodarczą panującą w kraju. Istnieje ryzyko pogorszenia koniunktury w branży nieruchomości, co mogłoby mieć negatywny wpływ na sytuację finansową Emitenta. Ponadto należy wskazać, że rynek nieruchomości jest powiązany z ogólną koniunkturą gospodarczą, tak więc pogorszenie ogólnej koniunktury z dużym prawdopodobieństwem wpłynęłoby negatywnie na koniunkturę na rynku nieruchomości. Wahania koniunktury z jednej strony są oczywistym elementem ryzyka, ale z drugiej strony stwarzają też na atrakcyjne zakupy nieruchomości. Zarząd na bieżąco śledzi koniunkturę w branży nieruchomości i stara się uwzględniać zachodzące zmiany w działalności Emitenta oraz dostosowywać do nich założoną strategię.
• Ryzyko działalności deweloperskiej
- Jest to ryzyko związane z wznoszeniem budowli i budynków, technologią budownictwa, a także ryzykiem sprzedaży wybudowanych lokali.
• Ryzyko płynności
- Jest to ryzyko związane z częściowym lub całkowitym brakiem możliwości sprzedaży posiadanych przez inwestora obligacji na rynku wtórnym w dogodnej dla inwestora chwili. Nie oznacza to całkowitego braku możliwości sprzedaży tego instrumentu finansowego. Najczęściej ryzyko to przejawia się w niższej niż oczekiwanej cenie sprzedaży obligacji na rynku wtórnym.
• Ryzyko kredytowe
- Jest to ryzyko niewypłacalności emitenta obligacji a przejawia się możliwą częściową lub całkowitą utratą środków przez inwestora. Ryzyko to wynika między innymi z możliwości wystąpienia trudności w działalności operacyjnej emitenta obligacji.
• Ryzyko zmiany stóp procentowych
- Jest to ryzyko zmiany rynkowych stóp procentowych określonych przez bank centralny i wpływu tej zmiany na cenę obligacji. Ryzyko stopy procentowej wpływa także często na wysokość wypłacanych odsetek przez wyemitowaną obligację gdy jest ona oparta o referencyjną stawkę zmienną. Ryzyko to wpływa na możliwą do osiągnięcia stopę zwrotu dla inwestora. Ryzyko to może wypływać także na możliwą stopę reinwestycji wypłacanych inwestorowi odsetek.
• Ryzyko spadku cen mieszkań
- Ryzyko związane z ceną sprzedaży oferowanych mieszkań, które zależne są od sytuacji panującej na rynku nieruchomości. Znaczący spadek cen mieszkań przy niezmienionych istotnie pozostałych składnikach rentowności może spowodować, że Emitentowi nie uda się osiągnąć założonego na inwestycji zysku, co może przełożyć się na sytuację finansową Spółki oraz jej możliwości dalszego rozwoju.
• Ryzyko przedterminowego wykupu
- Wynika z możliwości wcześniejszej przez emitenta spłaty zadłużenia wynikającego z obligacji. Dla inwestora może wiązać się to z utratą korzyści pochodzących z obligacji jaki mogłyby zostać osiągnięte gdyby emitent nie wykonał prawa do wcześniejszego wykupu sowich obligacji (zaspokojenia zobowiązania).
• Ryzyka związne z rynkiem kapitałowym
- Do czynników ryzyka związanych z rynkiem kapitałowym możemy zaliczyć m. in.: – Ryzyko związane z wydłużeniem czasu przyjmowania zapisów – Ryzyko braku spłaty zobowiązań z tytułu obligacji – Ryzyko związane z zabezpieczeniem obligacji – Ryzyko nie ustanowienia zabezpieczenia wierzytelności wynikających z Obligacji
Cel emisji
- Celem emisji Obligacji Serii D jest pozyskanie środków pieniężnych, które zostaną przeznaczone na finansowanie projektu deweloperskiego „Incepti Gaj” oraz na zasilenie kapitału obrotowego Emitenta.