fbpx
Prof. zw. dr hab. Marian Noga nowym Członkiem Rady Nadzorczej PCDM
Udostępnij:

Prof. zw. dr hab. Marian Noga nowym Członkiem Rady Nadzorczej PCDM

Uprzejmie informujemy, że w dniu 4 grudnia br. Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie Prosper Capital Dom Maklerski S.A., podjęło Uchwałę nr 3 na mocy, której Prof. zw. dr hab. Marian Noga został powołany w skład Rady Nadzorczej naszej Spółki. Serdecznie gratulujemy powołania i liczymy na owocną współpracę. 

Prof. zw. dr hab. Marian Noga jest Profesorem nauk ekonomicznych z wieloletnim doświadczeniem naukowym. Na swojej ścieżce zawodowej pełnił funkcje: Kierownika Katedry Makroekonomii AE Wrocław, Zastępcy Dyrektora Instytutu Ekonomii AE Wrocław, Dziekana Wydziału Gospodarki Narodowej Akademii Ekonomicznej we Wrocławiu i Rektora Akademii Ekonomicznej we Wrocławiu. W latach 2000 – 2004 pełnił funkcję Senatora IV i V kadencji RP. W latach 2001 – 2004 Przewodniczący Senackiej Komisji Skarbu Państwa i Infrastruktury. Sprawozdawca w Senacie Ustawy: Kodeks Spółek Handlowych i Ustawy o obliczaniu Produktu Krajowego Brutto. Od 2004 do 2010 roku pełnił funkcję Członka Rady Polityki Pieniężnej. Obecnie, od 2013 roku sprawuje urząd Dyrektora Instytutu Współpracy z Biznesem Wyższej Szkoły Bankowej we Wrocławiu.

 

Stały komentator ekonomiczny w telewizji, radio i w gazetach, z bogatym dorobkiem publicystycznym ukazującym się zarówno na polskim, jak i światowych rynkach. Swoje badania poświęcił tematyce: polityki pieniężnej, makroekonomii, ekonomii kultury i neuroekonomii.

Kontakt