fbpx
Rozpoczęcie Publicznej Oferty Obligacji Serii F – Green House Development S.A.
28 października 2022
Udostępnij:

Rozpoczęcie Publicznej Oferty Obligacji Serii F – Green House Development S.A.

W dniu 28 października 2022 r. Prosper Capital Dom Maklerski S.A. rozpoczął przyjmowanie zapisów w Ofercie Publicznej Obligacji Serii F spółki Green House Development S.A.  (dalej: GHD). Zapisy będą przyjmowane do 29 listopada br. Wartość emisji wyniesie do 5 mln zł. Pozyskane środki spółka zamierza przeznaczyć głównie na współfinansowanie projektu Aquart w Świnoujściu.

 

Emitent planuje pozyskać do 5 mln zł na okres 24 miesięcy płacąc kupon w sposób półroczny. Do objęcia jest 5.000 sztuk Obligacji Serii F z oprocentowaniem stałym na poziomie 12%. Cenę emisyjną ustalono na 1 000 zł za jedną obligację serii F, przy czym minimalny zapis wynosi 5 000 zł. Zapisy przyjmowane są do 29 listopada 2022 roku w punktach Prosper Capital Dom Maklerski S.A. oraz za pośrednictwem platformy online PCDM. Przydział papierów dłużnych ma nastąpić 30 listopada br.

„W chwili obecnej startujemy z budową luksusowego projektu Aquart w Świnoujściu, gdzie planujemy wykonać około 151 apartamentów o powierzchni od 32 m2 do 65 m2.  Za projekt odpowiedzialna jest znana grupa projektowa Medusa Group, która jest laureatem licznych nagród i która w portfolio posiada Hotel Nobu Warsaw czy też Hotel The Bridge Wrocław. Dzięki naszym doświadczeniom oraz projektanta wiemy, że i tym razem dostarczymy naszym klientom unikalny produkt, który będzie się cieszył wysokim zainteresowaniem. Sprzedaż dotychczasowych inwestycji pokazuje, że potrafimy przygotować pożądane lokale w segmencie premium. Nasze zorientowanie na klienta zamożnego ma bardzo ważny aspekt sprzedażowy, jakim jest mała potrzeba wsparcia kredytem hipotecznym zakupów klientów. Historycznie ok. 90% zakupów była zakupami gotówkowymi, dlatego wierzymy, że obecne problemy deweloperów mieszkalnictwa popularnego nas nie obejmą.

– powiedział Pan Adam Sadowski, Wiceprezes Zarządu Green House Development S.A.  

 

Green House Development S.A. to spółka działająca na rynku deweloperskim posiadająca doświadczenie realizująca projekty na rynku nieruchomości. Posiada ona 100% polskiego kapitału i współpracuje z polskimi przedsiębiorcami. Przedmiot działalności obejmuje przygotowanie, budowę oraz efektywną sprzedaż nieruchomości.

Projekty współrealizowane pod marką Green House Development to nowoczesne osiedla i apartamentowce, hotele, a także powierzchnie komercyjne, zrealizowane jak i przygotowywane zarówno w standardzie popularnym jak i podwyższonym. Inwestycje charakteryzują się wysoką jakością wykonania i atrakcyjnym wyglądem, łączą w sobie walory estetyczne, funkcjonalność i trwałością.

 

Więcej informacji o Emitencie oraz szczegółowe informacje o emisji dostępne są na naszej stronie internetowej:
https://www.pcdm.pl/emisja/green-house-development-s-a-seria-f/

 

 

 

Skontaktuj się z nami!

www: www.pcdm.pl
tel: 22 201 11 41
e-mail: obligacje@pcdm.pl

 

 

 

Informacje o ryzykach

Niniejszy materiał został przygotowany w związku z Ofertą Publiczną Obligacji Serii F spółki Green House Development S.A. i ma charakter wyłącznie promocyjny oraz nie stanowi oferty w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego, rekomendacji nabycia instrumentu finansowego, ani jakiejkolwiek podstawy do podjęcia decyzji o nabyciu instrumentu finansowego. Materiał nie stanowi porady inwestycyjnej, ani też nie jest wskazaniem, iż jakakolwiek inwestycja lub strategia jest odpowiednia w indywidualnej sytuacji inwestora. Jedynym prawnie wiążącym dokumentem zawierającym informacje o Emitencie, Ofercie Publicznej Obligacji Serii F oraz czynnikach ryzyka jest Memorandum Informacyjne dostępne w wersji elektronicznej na stronie internetowej PCDM: https://www.pcdm.pl/emisja/green-house-development-s-a-seria-f/ oraz Emitenta: https://greenhousedevelopment.pl/onas/relacjeinwestorskie/komunikaty/oferta-publiczna-obligacji-serii-f-emisja-relacje-inwestorskie/

Szczegółowe informacje na temat czynników ryzyka, związanych z niniejszą inwestycją, zostały opisane w rozdziale 2 Czynniki Ryzyka na stronie 11 Memorandum Informacyjnego. Zwraca się uwagę Inwestorów, że inwestowanie w obligacje korporacyjne może prowadzić do utraty części lub całości kapitału. Niniejszy materiał nie był zatwierdzany ani weryfikowany w żaden sposób przez Komisję Nadzoru Finansowego.

Kontakt