Rozpoczęcie Publicznej Oferty <br>Akcji Serii B – Retro S.A.
12 kwietnia 2021
Udostępnij:

Rozpoczęcie Publicznej Oferty
Akcji Serii B – Retro S.A.

Informujemy, że 12 kwietnia 2021 roku rozpoczęliśmy rozpoczęliśmy Publiczną Ofertę Akcji Serii B emitowanych przez Retro S.A.- producenta ściennych i elewacyjnych płytek z historycznej cegły. W ofercie Spółki jest 45 000 sztuk papierów wartościowych, po cenie emisyjnej 89 zł. Spółka planuje niezwłoczne złożenie właściwego wniosku o dopuszczenie akcji do obrotu aby tym samym jeszcze w tym roku zadebiutować na NewConnect. Zapisy na akcje przyjmujemy do 29 kwietnia 2021 r. 

 

 

Informacje o Emitencie

Retrocegla.pl (Retro S.A.) to wiodący, polski producent okładzin ścienno-elewacyjnych wykonywanych ze starych rozbiórkowych cegieł. Produkty sygnowane marką retrocegla.pl trafiły już do ponad 10 000 Klientów realizujących prywatne i komercyjne projekty, nie tylko w Polsce, ale także wielu krajach Unii Europejskiej, Wielkiej Brytanii, a nawet  Japonii. Spółka od początku swojej działalności skupia się na dystrybucji produktów w kanale e-commerce.

 

Cel emisji

Środki pozyskane z Oferty Publicznej Akcji Serii B zostaną przeznaczone na pokrycie wydatków związanych z dalszym rozwojem działalności Emitenta, w szczególności z:

  • Automatyzacją i robotyzacją procesu produkcji płytek dekoracyjnych ze starej cegły rozbiórkowej.
  • Zakupem i uruchomieniem zautomatyzowanej linii do produkcji okładzin ścienno-elewacyjnych wykonywanych z betonu.
  • Rozwojem kanałów sprzedaży, w tym powołanie dystrybucyjnej spółki zależnej w Niemczech.

 

Retro S.A. posiada poukładany, skalowalny i efektywny model biznesowy. Silna i naturalna obecność spółki w e-commerce, to jeden z naszych największych atutów, szczególnie w obecnych czasach. To doskonały moment na dalszy rozwój naszej spółki, dlatego chcemy zaprosić do naszego rosnącego projektu nowych inwestorów, zapewniając im jednocześnie płynność, dzięki notowaniu akcji spółki w Alternatywnym Systemie Obrotu. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółami oferty za pośrednictwem Prosper Capital Dom Maklerski S.A.   – komentuje Konrad Pawełczyk, Prezes Zarządu Retro S.A.

 

Oferta Publiczna Akcji Serii B Retro S.A. obejmuje 45 000 sztuk papierów wartościowych, po cenie emisyjnej 89 zł. Spółka planuje jeszcze w tym roku zadebiutować na NewConnect. Zapisy na akcje przyjmowane są do 29 kwietnia 2021 roku przez Prosper Capital Dom Maklerski S.A. oraz Dom maklerski Noble Securities S.A..

 

– Zdecydowaliśmy się na współprace z Retro S.A. ze względu na ciekawe połączenie tradycji z nowoczesnym procesem technologicznym oraz  efektywnemu wykorzystaniu kanałów sprzedażowych e-commerce. Spółka dzięki dofinansowaniu będzie miała szansę realizacji swoich ambitnych planów rozwoju m.in. w zakresie zwiększenia sprzedaży na rynkach zagranicznych i osiągnięcia wyższej marży. Naszym celem jest również wspieranie emitenta we wprowadzeniu akcji do obrotu na NewConnect najszybciej jak to będzie możliwe – komentuje Piotr Teleon, Prezes Prosper Capital Dom Maklerski S.A

 

Więcej informacji o Emitencie oraz szczegółowe informacje o emisji dostępne są na naszej stronie internetowej. 

KLIKNIJ I DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ >>

 

Skontaktuj się z nami!

www: https://www.pcdm.pl/emisja-akcji-retro/ 
tel: 22 201 11 41
e-mail: akcje@pcdm.pl

 

Informacje o ryzykach

Niniejszy materiał został przygotowany w związku z Ofertą Publiczną Akcji Serii B Retro S.A. z siedzibą w Warszawie i ma charakter wyłącznie promocyjny oraz nie stanowi oferty w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego, rekomendacji nabycia instrumentu finansowego, ani jakiejkolwiek podstawy do podjęcia decyzji o nabyciu instrumentu finansowego. Materiał nie stanowi porady inwestycyjnej, ani też nie jest wskazaniem, iż jakakolwiek inwestycja lub strategia jest odpowiednia w indywidualnej sytuacji inwestora. Jedynym prawnie wiążącym dokumentem zawierającym informacje o Emitencie, Ofercie Publicznej Akcji Serii B oraz czynnikach ryzyka jest Dokument Ofertowy dostępny w wersji elektronicznej na stronie internetowej www.pcdm.pl oraz www.retrocegla.pl/emisja-akcji/. Szczegółowe informacje na temat czynników ryzyka, związanych z niniejszą inwestycją, zostały opisane w rozdziale I Dokumentu Ofertowego. Zwraca się uwagę Inwestorów, że inwestowanie w akcje może prowadzić do utraty części lub całości kapitału.

Kontakt