Biuro prasowe PCDM

Biuro prasowe PCDM

Zachęcamy do zapoznania się z najnowszymi artykułami prasowymi z udziałem naszych ekspertów.  Zapraszamy również do kontaktu wszystkich przedstawicieli mediów zainteresowanych naszą działalnością. 

 

KONTAKT DLA MEDIÓW

Klaudia Szyszka

 

 

 

05.10.2021 Stochwatch

Facebook pod ostrzałem ze wszystkich stron

Awaria usług Facebooka, czyli m.in. Messengera, Instagrama, WhatsAppa i innych, to niewątpliwie pewien kryzys. Oczywiście w tym wypadku mowa jest o konsumenckiej stronie awarii. Problem staje się jeszcze poważniejszy, kiedy w grę wchodzi kwestia odpowiedzialności za dane przechowywane przez usługi Facebooka. A jaki wpływ awaria Facebooka miała na akcje platformy?

01.10.2021 FXMag

Prosper Capital Dom Maklerski S.A. pozyskał 8,4 mln zł w ramach zakończonej Oferty Publicznej Obligacji Serii C Kancelarii Prawnej Rubikon sp. z o.o.

Prosper Capital Dom Maklerski S.A. z powodzeniem zakończył Ofertę Publiczną Obligacji Serii C Kancelarii Prawnej Rubikon sp. z o.o. będącej aktywnym uczestnikiem rynku wierzytelności. W ramach emisji, Prosper Capital Dom Maklerki pozyskał 8,4 mln zł. Stopa redukcji wyniosła 19%.

30.09.2021 Magazyn Akcjonariusz

Rynek wierzytelności

Rynek wierzytelności jest jednym z segmentów rynku finansowego, który od kilku lat rośnie w błyskawicznym tempie. Jednak w ostatnich latach napotkał on wiele trudności. Po aferze Getback oraz zmianach ustawodawczych w latach 2018-2019, które istotnie zmieniły zasady dochodzenia spłat, rynek w dalszym ciągu poszukuje ceny równowagi. Nowsze zmiany legislacyjne (wprowadzenie części zmian czasowych) zasiały dodatkową niepewność na rynku wierzytelności, a zmiany te były tłumaczone ochroną konsumenta i całej otoczki COVID-19. Takie postrzeganie przyjmuje przynajmniej część  inwestorów. Czy te zmiany są zagrożeniem czy może klasycznym momentem okazyjnym z punktu widzenia kontrariańskiego? Zachęcamy do zapoznania się z artykułem eksperckim przygotowanym przez nasz Departament Analiz dla magazynu Akcjonariusz.

21.09.2021 Comparic

PCDM rozpoczął przyjmowanie zapisów na Obligacje Serii AH spółki Mediraty sp. z o.o.

We wtorek 21 września 2021 r. Prosper Capital Dom Maklerski S.A. rozpoczął przyjmowanie zapisów w Ofercie Publicznej na Obligacje Serii AH spółki Mediraty sp. z o.o.  specjalizującej się w udzielaniu kredytów konsumenckich na pokrycie kosztów usług medycznych. Wartość emisji wynosi 4,2 mln zł. Do objęcia jest 4 200 Obligacji Serii AH z oprocentowaniem stałym 6,4%. Zapisy  przyjmowane są do 29 września 2021 roku przez Prosper Capital Dom Maklerski S.A.

08.09.2021 FXMag

Prosper Capital Dom Maklerski S.A. rozpoczął Publiczną Ofertę Obligacji Serii C Kancelarii Prawnej Rubikon sp. z o.o.

We wtorek 7 września 2021 r. Prosper Capital Dom Maklerski S.A. rozpoczął przyjmowanie zapisów w Ofercie Publicznej na Obligacje Serii C Kancelarii Prawnej Rubikon sp. z o.o. będącej aktywnym uczestnikiem rynku wierzytelności. Wartość emisji wynosi 8,4 mln zł. Do objęcia jest 8 400 Obligacji Serii C z oprocentowaniem stałym 7%. Zapisy przyjmowane są do 29 września 2021 roku przez Prosper Capital Dom Maklerski S.A.

25.08.2021 Strefa Inwestorów

Labocanna zamyka emisję akcji z blisko 9,5 mln zł

Labocanna, spółka z branży konopnej, zakończyła emisję, sprzedając ponad 13,5 z 15,3 mln akcji serii D po cenie 0,70 zł, za które pozyskała łącznie kwotę 9,48 mln zł. Duże zainteresowanie inwestorów poskutkowało złożeniem 1 026 zapisów podstawowych oraz 215 zapisów dodatkowych. Środki pozyskane z emisji akcji w pierwszej kolejności zostaną przeznaczone na rozwój spółki związany z zakupem nieruchomości, uruchomieniem plantacji medycznej marihuany oraz potencjalnymi kolejnymi akwizycjami, rozbudowując hub o kolejne branżowe podmioty.

23.08.2021 Parkiet

Trudna sztuka przyciągania

Wielkie obietnice młodych spółek ubiegających się o finansowanie z pewnością przyciągają chętnych do zainwestowania. Te same obietnice mogą być jednocześnie hamulcem rozwoju biznesu. Często spółki organizujące emisje crowdinwestycyjne czy te z rynku NewConnect starają się przyciągnąć inwestorów perspektywami szybkiego rozwoju, zyskami czy nawet dywidendą. Jak jednak wpływa to na sukces emisji?
 

15.07.2021 Comparic 24 TV

Czy giełda daje teraz zarobić inwestorom indywidualnym?

Gościem Cezarego Andrzejczyka w kolejnym odcinku Biznes Focus Comparic24.TV był Adam Narczewski – Członek Zarządu Prosper Capital Dom Maklerski. Podczas wystąpienia został poruszony temat – czy giełda daje teraz zarobić inwestorom indywidualnym?
 

06.07.2021 Inwestycje

Forestlight Games przedłużył zapisy na akcje w IPO do 16 lipca

Trwa publiczna emisja akcji Forestlight Games SA – producenta i wydawcy gier na PC i konsole. Spółka przedłużyła zapisy do 16 lipca. Spółka chce pozyskać do 3 mln zł na rozwój autorskich technologii i pre-produkcje dwóch nowych tytułów, w tym Dead Dealer. Spółka dywersyfikuje działania o rynek e-sportowy i przygotowuje się do tegorocznych premier autorskich tytułów. Forestlight Games w II półroczu br. chce zadebiutować na NewConnect.
 

17.06.2021 Strefa Inwestorów

Forestlight Games S.A. rozpoczyna IPO do 3 mln zł

Forestlight Games S.A. – producent i wydawca gier na PC i konsole, rozpoczyna Publiczną Emisję Akcji. W jej ramach spółka zamierza pozyskać do 3 mln zł. Środki od inwestorów zostaną przeznaczone na finalizację produkcji, marketing autorskich gier oraz stworzenie portów tych projektów. Dodatkowo spółka chce przeznaczyć środki na pre-produkcję wersji demo dwóch niezapowiedzianych jeszcze tytułów, a także rozwój technologii, która pozwoli na uruchomienie trybu multiplayer w nowych projektach studia. Zapisy potrwają do 2 lipca. Funkcję wiodącej firmy inwestycyjnej pośredniczącej w IPO pełni Prosper Capital Dom Maklerski S.A.
 

31.05.2021 Strefa Inwestorów

Forestlight Games planuje IPO przed debiutem na rynku NewConnect – nawiązanie współpracy z Prosper Capital Dom Maklerski S.A.

Forestlight Games S.A. – warszawski producent i wydawca gier na PC i konsole, chce dołączyć do grona firm notowanych na NewConnect w Q3 br. Debiut na giełdzie spółka planuje poprzedzić publiczną emisją akcji, którą będziemy mieli przyjemność poprowadzić. Dnia 8 czerwca br. WZA podejmie decyzje w sprawie podwyższenia kapitału zakładowego spółki w drodze emisji nowych akcji. Do końca roku Studio zamierza wydać trzy autorskie gry na PC.
 

17.05.2021 Portfel Polaka

Retro S.A. pozyskało ponad 1,5 mln zł w ramach Oferty Publicznej Akcji Serii B realizowanej przez PCDM

Prosper Capital Dom Maklerski S.A. poinformował o zakończeniu Oferty Publicznej Akcji Serii B Retro S.A. –  polski producent okładzin ścienno-elewacyjnych wykonywanych ze starych rozbiórkowych cegieł. W ramach oferty, Spółka pozyskała ponad 1,5 mln PLN.
 

13.04.2021 Wyborcza Biz

Prosper Capital Dom Maklerski planuje debiut na NewConnect w połowie roku

“Po niedawnej emisji akcji zakończonej sukcesem, planujemy debiut na NewConnect, najpewniej na przełomie czerwca i lipca” – powiedział ISBnews Piotr Teleon.
 

13.04.2021 Wysokie Napięcie

Prosper Capital DM: Ruszyła oferta obligacji serii A Sun Farms wartych 4 mln zł

Prosper Capital Dom Maklerski rozpoczął przyjmowanie zapisów w ofercie publicznej na obligacje serii A Sun Farms – projektanta i dewelopera farm fotowoltaicznych, podał broker. Wartość emisji wynosi 4 mln zł. Do objęcia jest 4 000 obligacji serii A z oprocentowaniem 8%. Zapisy przyjmowane są do 28 kwietnia 2021 roku.

 

12.04.2021 Strefa Inwestorów

Prosper Capital Dom Maklerski rozpoczął przyjmowanie zapisów na Akcje Serii B spółki Retro

W poniedziałek 12 kwietnia 2021 r. Prosper Capital Dom Maklerski S.A. rozpoczął zapisy na Akcje Serii B Retro S.A. – producenta ściennych i elewacyjnych płytek z historycznej cegły. W ofercie Spółki jest 45 000 sztuk papierów wartościowych, po cenie emisyjnej 89 zł. Spółka planuje niezwłoczne złożenie właściwego wniosku o dopuszczenie akcji do obrotu aby tym samym jeszcze w tym roku zadebiutować na NewConnect. Zapisy na akcje przyjmowane będą do 29 kwietnia 2021 roku

 

29.03.2021 Comparic

Prosper Capital Dom Maklerski S.A. nawiązał współpracę z Retro S.A.

Retrocegla.pl (Retro S.A.) planuje emisję akcji serii B i wprowadzenie ich do obrotu we współpracy z Prosper Capital Dom Maklerski S.A. Emitent planuje pozyskać około 4 mln złotych, które przeznaczy na robotyzację linii produkcyjnej i rozwój swojej sieci sprzedaży na rynkach zagranicznych. Spółka planuje jeszcze w tym roku zadebiutować na NewConnect.

 

29.03.2021 Strefa Inwestorów

Prosper Capital Dom Maklerski S.A. nawiązał współpracę z Retro S.A.

Retrocegla.pl (Retro S.A.) planuje emisję akcji serii B i wprowadzenie ich do obrotu we współpracy z Prosper Capital Dom Maklerski S.A. Emitent planuje pozyskać około 4 mln złotych, które przeznaczy na robotyzację linii produkcyjnej i rozwój swojej sieci sprzedaży na rynkach zagranicznych. Spółka planuje jeszcze w tym roku zadebiutować na NewConnect.

 

16.03.2021 Portfel Polaka

Prosper Capital Dom Maklerski S.A. rozpoczął zapisy na Akcje Serii K BTC Studios S.A.

W poniedziałek 15 marca 2021 r. Prosper Capital Dom Maklerski S.A. rozpoczął zapisy na Akcje Serii K spółki gamingowej BTC Studios S.A. W ofercie Spółki jest 2 mln sztuk papierów wartościowych, po cenie emisyjnej 3,10 zł. Pozyskane środki pomogą zasilić budżet przeznaczony na promocję i wsparcie sprzedaży nowej gry Zorro The Chronicles, której premierę zapowiedziano na III/IV kwartał 2021 roku. Zapisy na akcje przyjmowane są do 29 marca 2021 roku. 

 

18.03.2021 Comparic Biznes

Czy polska giełda daje obecnie zarabiać inwestorom indywidualnym?

Wczoraj mieliśmy przyjemność gościć na kanale Comparic24.TV gdzie dam Narczewski – Wiceprezes Zarządu Prosper Capital Dom Maklerski S.A. przedstawił podsumowanie rynku kapitałowego, a także omówił możliwości, które pojawiły się dla Inwestorów Indywidualnych w ostatnich miesiącach.  

01.03.2021 Strefa Inwestorów

Publiczna emisja akcji Prosper Capital Dom Maklerski zakończona sukcesem

Prosper Capital Dom Maklerski S.A. poinformował o zamknięciu publicznej oferty Emisji Akcji Serii I z sukcesem. W ramach oferty, Spółka pozyskała 4 mln PLN poprzez emisję 2 milionów nowych Akcji. Stopa redukcji wyniosła ponad 18%.Celem emisji było pozyskanie kapitału na pokrycie wydatków związanych z dalszym rozwojem naszej działalności (…).

 

11.02.2021 Stockwatch

Prosper Capital Dom Maklerski chce pozyskać 4 mln zł z publicznej emisji akcji i zadebiutować na NewConnect

Trwa publiczna emisja akcji Prosper Capital DM. Firma inwestycyjna chce pozyskać 4 mln zł na rozwój biznesu. Zapisy na akcje trwają do 25 lutego.

 

10.02.2021 Comparic

Trwają zapisy na akcje Prosper Capital DM S.A. – jak zostać akcjonariuszem?

Wczoraj mieliśmy przyjemność gościć na kanale Comparic24.TV gdzie Piotr Teleon oraz Adam Narczewski opowiadali o rozpoczętej emisji Akcji Serii I Prosper Capital Dom Maklerski. Zachęcamy do zapoznania się z wywiadem oraz poznania szczegółów związanych z emisją.

 

09.02.2020 Parkiet

Prosper Capital. Broker zaoferuje swoje akcje

Takiej oferty na naszym rynku dawno już nie było. Jak dowiedział się „Parkiet”, do emisji akcji szykuje się dom maklerski. Mowa o Prosper Capital DM. Firma we wtorek rusza z ofertą publiczną, która potrwa do 25 lutego. Broker chce z tego tytułu pozyskać do 4 mln zł. Niezwłocznie po ofercie będzie się ubiegał o dopuszczenie akcji do obrotu na rynku NewConnect.

 

21.12.2020 Parkiet

Bycie małym wcale nie musi oznaczać, że jest się gorszym

Specjalizacja i szukanie nisz to sposób na zarobek dla firm bez „mocnych pleców”. Brak rozbudowanych struktur też może być zaletą.

 

27.10.2020 Wysokie Napięcie

Papiery spółek fotowoltaicznych na giełdach rosną jak na drożdżach. To bańka czy trwały trend?

Fotowoltaika jest przepustką dla spółek do podniesienia wyników, notowań giełdowych i zdobycia nowych klientów. Nic dziwnego, że coraz więcej polskich firm chce inwestować w tym segmencie. Działalność, która wydaje się łatwym kawałkiem chleba, ma też swoje trudne strony.

 

04.09.2020 Parkiet

Prosper Capital DM stawia na OZE

Dom maklerski Prosper Capital nawiązał współpracę z Instytutem Energetyki Odnawialnej. Firma chce jeszcze mocniej zaistnieć w branży OZE.

 

Kontakt