Artykuły eksperckie

Artykuły eksperckie

Zachęcamy do zapoznania się z najnowszymi artykułami eksperckimi opracowanymi przez wewnętrznych ekspertów Prosper Capital Dom Maklerski.

 

 

05 maja 2021 r.

Zielone obligacje – instrument energetycznej transformacji dla wszystkich

Zwrot klimatyczny, którego Unia Europejska jest globalnym liderem, uruchamia lub przyśpiesza szeroki wachlarz różnych procesów przyczyniających się do realizacji Zielonego Ładu. Takiego zatem modelu funkcjonowania unijnej i krajowej gospodarki, który pod względem emisji gazów cieplarnianych do środowiska w połowie tego stulecia osiągnąć ma (w porównaniu z bazowym 1990 r.) poziom: zero!

 

27 kwietnia 2021 r.

Potencjał branży dekoracyjnych okładzin ściennych i elewacyjnych

Rynek mieszkaniowy w Polsce jest w fazie ożywienia po wcześniejszym załamaniu. Czynniki przemawiające za kontynuacją tego trendu to ujemne realne oprocentowanie lokat, szczepienia przeciwko COVID 19, realizacja odroczonego popytu czy postępująca poprawa sytuacji w gospodarce. Wraz z popytem na mieszkania rośnie też zapotrzebowanie na materiały wykończeniowe i elewacyjne. Są one przecież nieodłączne w stosunku do tynku mieszkaniowego. W niniejszym artykule opisano branżę dekoracyjnych okładzin ściennych i elewacyjnych, jej otoczenie rynkowe i obecne trendy.

 

26 kwietnia 2021 r.

Aukcje to nie jedyna droga dla elektrowni fotowoltaicznych

Potrzeba Nowego, Zielonego Ładu w Europie, jak i na świecie, napędza rozwój odnawialnych źródeł energii (OZE). Sektor fotowoltaiki (w skrócie „PV”) wykazał się największą dynamiką przyrostu udziału na rynku OZE w ubiegłych latach w Polsce. Zachęcamy do zapoznania się z artykułem eksperckim przygotowanym przez Analityków Inwestycyjnych PCDM dot. aukcji farm fotowoltaicznych.

 

 

 

26 marca 2021 r.

Makroekonomiczne spojrzenie na rynek deweloperski w Polsce

Na pewno dla wielu z nas rok 2020 będzie zapamiętany na bardzo długo. Nietypowość wydarzeń tego okresu była na tyle istotna, że będziemy następnym pokoleniom opowiadać historie i emocje towarzyszące tej całej sytuacji. Dla rynków kapitałowych jednak nie była to wielce odmienna historia od poprzednich. W momencie największej paniki, gdy kupowano zapasy żywności i środków czystości pojawiło się wiele okazji na rynkach kapitałowych. Działo się to, gdy przecena dzienna największych indeksów rzędu -5% była w zasadzie naturalna, a obligacje korporacyjne mocno taniały.

 

 

 

25 marca 2021 r.

Superbohaterowie w grach video

Rozwój światowego rynku gier komputerowych przyspieszył na skutek pandemii koronawirusa. Wśród najpopularniejszych produkcji są gry o superbohaterach, występujących wcześniej w komiksach, serialach i filmach. Są to niekiedy produkcje bestsellerowe, a ich wydawcy osiągają wielomilionowe przychody. W niniejszym artykule przygotowanym przez Dom Maklerski Prosper Capital przedstawiono najpopularniejszych superbohaterów filmowych, którzy odnieśli sukces również w grach video.

 

 

 

26 października 2020 r.

Na i wokół globalnych parkietów (w Q1 – Q3 br.) działo się wiele!

Kiedy po marcowym ,,pandemicznym dołku” na światowych parkietach miało miejsce imponujące V-kształtne odbicie, to wraz z nim pojawiło się pytanie, czy w myśl ugruntowanych w literaturze poglądów – giełdy rzeczywiście komunikują nam nadejście wzrostowego trendu w tzw. realnej gospodarce.

 

Kontakt