Władze

Zespół Domu Maklerskiego tworzą praktycy rynku finansowego, posiadający wieloletnie doświadczenie w jego współtworzeniu i kształtowaniu w Polsce.

Władze

Zarząd

Andrzej Przewoźnik

Prezes Zarządu

Menedżer z ponad 20 letnim doświadczeniem w zarządzaniu instytucjami rynku kapitałowego w Polsce. Związany z Domem Maklerskim od początku jego istnienia, jeszcze pod dawną marką DM Capital Partners.

Za co odpowiada w PCDM?

Przygotowanie ofert instrumentów finansowych, rynek wtórny instrumentów niepublicznych, depozyt instrumentów finansowych, back office, compliance.

Wykształcenie

Absolwent Uniwersytetu Warszawskiego- Wydział Geografii i Studiów Regionalnych

Licencje / certyfikaty

Makler papierów wartościowych – licencja nr 533

Członek rad nadzorczych

Procad S.A. oraz Swissmed Centrum Zdrowia S.A.

Doświadczenie zawodowe

 • od 2005: Prosper Capital Dom Maklerski S.A. (wcześniej: Dom Maklerski Capital Partners S.A.); Prezes Zarządu
 • 2005-2015: Capital Partners SA; Dyrektor Inwestycyjny
 • 2000-2003: Dom Maklerski Polonia Net SA; Dyrektor POK w Warszawie
 • 1994-2000: Dom Maklerski BGK SA; Wiceprezes Zarządu, p.o. Prezesa Zarządu

Radosław Rafał Jodko

Wiceprezes Zarządu

Menedżer z ponad 15 letnim doświadczeniem na rynku kapitałowym w Polsce. Analityk rynków finansowych. Doradca finansowy z wieloletnim stażem. Praktyk w zakresie budowania i zarządzania strukturami sprzedażowymi.

Wykształcenie

Akademii Leona Koźmińskiego – kierunek: Finanse i Rachunkowość oraz Ekonomia i Rynki Międzynarodowe
Politechnika Warszawska – kierunek: Transport i Logistyka

Licencje / certyfikaty

The Association of Chartered Certified Accountants (ACCA) – poziom od F1 do F9

Doświadczenie zawodowe

 • 2018 – Prosper Capital Dom Maklerski S.A. – Agent
 • 2018 – PM Projekt Sp. z o.o. S.K. – Wspólnik
 • 2015 – Poland Sp. z o.o. S.K. oraz Poland Sp. z o.o. – Udziałowiec
 • 2014 – 2018: Swiss Dynamo Sp. z o.o. S.K. – Wiceprezes Zarządu
 • 2011 – TUF Consulting Polska Sp. z o.o. S.K. – Doradca ds. Produktów Ubezpieczeniowych
 • 2009 – 2011: Solid Rock Sp. z o.o. – Dyrektor ds. Rozwoju
 • 2008 – 2009: Citibank, Financial Trust – Menedżer – Doradca Finansowy
 • 2008 – 2009: Premium Financial – Doradca finansowy
 • 2005 – 2008: Efect Sp. z o.o. (Phinance S.A.) – Doradca Finansowy

Jakub Jesionek

Wiceprezes Zarządu

Ponad 10 letnie doświadczenie w bankowości inwestycyjnej, doradztwie strategicznym i zarządzaniu aktywami

Wykształcenie

Szkoła Główna Handlowa – Dzienne studia magisterskie na kierunku Finanse i Bankowość
University of Westminster – Tytuł Bachelor of Arts (BA HONS) w zarządzaniu biznesem, ze specjalizacją finansową – studia ukończone z najwyższym stopniem wyróżnienia

Licencje / certyfikaty

Chartered Financial Analyst (CFA) – kandydat poziomu III

Doświadczenie zawodowe

 • 2015-2019: CVI Dom Maklerski – Dyrektor Inwestycyjny
 • 2014-2015: Niezależny doradca przy transakcjach sprzedaży przedsiębiorstw z branży medycznej
 • 2011-2014: Daiwa Corporate Advisory – Menedżer
 • 2010-2011: Opera TFI – Analityk finansowy
 • 2008-2010: PwC Polska – Konsultant
 • 2006-2007: Westminster Business Consultants – Konsultant oraz Kierownik ds. Finansów

Rada Nadzorcza

Bartosz Mazurek

Skontaktuj się

LinkedIn

Bartosz Mazurek

Przewodniczący Rady Nadzorczej

Przedsiębiorca młodego pokolenia, z ponad 10 letnim doświadczeniem na rynku kapitałowym w Polsce. Pasjonat ekonomii, marketingu 3.0., socjologii i zachowań społecznych. Rozumiejąc trendy i potrzeby dzisiejszego rynku, rozwija i zarządza strategicznie spółkami z branży pośrednictwa finansowego i inwestycji.

Wspólnie z zespołem zbudował społeczność 55.000 Inwestorów zdobywających edukację finansową i inwestujących pod marką Szkoła Inwestowania S.A. Jest większościowym udziałowcem w pośredniku finansowym Szkola Inwestowania S.A.; funduszu sekurytyzacyjnym – Credit Invest S.A.; funduszu Venture Capital – Arkley II Seed Fund S.A. Stworzył i sprzedał z sukcesem platformę crowdfundingu udziałowego CrowdWay.pl bijąc wcześniej dwa rekordy crowdfundingu udziałowego w Polsce. Wypracowane zyski z ww. spółek zainwestował w zakup udziałów i rozwój Domu Maklerskiego odpowiadającego na dzisiejsze potrzeby dojrzewającego rynku kapitałowego w Polsce.

Wspiera Zarząd Domu Maklerskiego w realizacji założonej misji i strategii stania się liderem w dostarczaniu kapitału polskim markom odpowiedzialnym społecznie.

Wykształcenie

Jest absolwentem Politechniki Wrocławskiej na kierunku Zarządzanie Marketingowe Przedsiębiorstwem. Ukończył również Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu na kierunku Bankowość i Ubezpieczenia oraz studia podyplomowe w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie na temat Marketingu Internetowego. Jest autorem 3 prac dyplomowych: (1) „Edukacyjny charakter reklamy produktów inwestycyjnych w Polsce” (2) „Analiza i planowanie finansów osobistych Klientów indywidualnych” (3)  „Zarządzanie wartością Klienta na rynku pośrednictwa finansowego w Polsce”, które były podstawą teoretyczną do budowania biznesu.

David Odrakiewicz

Skontaktuj się

David Odrakiewicz

Członek Rady Nadzorczej

Przedsiębiorca, który w trakcie swojej kariery zawodowej koncentrował swoją działalność wokół doradztwa dla spółek z grupy start up oraz inwestycji kapitałowych. Początkowo doświadczenie zdobywał jako Specjalista ds. Wycen w ramach BNP Securities Services, kontrolował wyceny aktywów funduszy inwestycyjnych oraz zobowiązań funduszy, a później jako Analityk Operacji Finansowych w Citibank International, weryfikował i potwierdzał z brokerami transakcje związane z obsługą papierów wartościowych. W latach 2016-2018 pracował jako Starszy Analityk w Goldman Sachs, gdzie odpowiadał za zapewnienie krytycznej wiedzy merytorycznej z zakresu inwestycji i podatków, dla inwestycji realizowanych w Europie. Był również prelegentem na uczelniach wyższych z zakresu ekonomii i finansów. Obecnie w ramach Blackcode Capital Sp. z o.o., gdzie pełni rolę Prezesa Zarządu skupia się na doradztwie biznesowym i inwestycjach kapitałowych.

Ewa Jerzyk

Skontaktuj się

Ewa Jerzyk

Członek Rady Nadzorczej

dr hab. nauk ekonomicznych, profesor Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu, autorka wielu publikacji naukowych o tematyce zarządzania, marketingu i zachowań konsumentów, zajmuje się problematyką zarządzania, komunikacji marketingowej, innowacyjnością, procesami decyzyjnymi i neuromarketingiem, prowadzi zajęcia dydaktyczne na wszystkich typach studiów licencjackich, magisterskich, doktoranckich, podyplomowych i MBA oraz szkolenia dla praktyków. Ekspert NCN, juror w Konkursie Art of Packaging, członek Eurasia Business and Economics Society i Polskiego Naukowego Towarzystwa Marketingowego.

Kontakt