fbpx
Komunikat Zarządu Prosper Capital Dom Maklerski S.A. z dnia 2 stycznia 2024 w sprawie istotnej zmiany przedmiotu działalności PCDM.
Udostępnij:

Komunikat Zarządu Prosper Capital Dom Maklerski S.A. z dnia 2 stycznia 2024 w sprawie istotnej zmiany przedmiotu działalności PCDM.

Zarząd Prosper Capital Dom Maklerski S.A. uprzejmie informuje, że akcjonariusze Prosper Capital Dom Maklerski S.A. (PCDM), uchwałą Nadzwyczajnego Walnego Zgromadzenia PCDM z dnia 13 grudnia 2023 r. podjęli decyzję dotyczącą „istotnej zmiany przedmiotu działalności przedsiębiorstwa Spółki, zgodnie z którą dotychczasowa podstawowa aktywność, czyli działalność maklerska na rynkach instrumentów finansowych” zostanie zastąpiona przez inną działalność niebędącą działalnością maklerską.

 

W związku z powyższym, Zarząd PCDM przystąpił do realizacji całokształtu działań związanych z doprowadzeniem do zaprzestania prowadzenia przez PCDM działalności maklerskiej, w szczególności składając Komisji Nadzoru Finansowego (KNF), zgodnie z przepisami prawa, właściwy wniosek o „wycofanie na wniosek podmiotu zezwolenia na prowadzenie działalności maklerskiej” oraz prowadząc odpowiednio dotychczasową działalność maklerską, tj. tylko w zakresie niezbędnym do jej właściwego utrzymania, do chwili wydania przez KNF decyzji w tym zakresie.

 

 

Zarząd Domu Maklerskiego

 

 

 

Kontakt